So-Czysty detoks

Sokowa dieta, w której tradycyjne posiłki zastępujemy świeżo wyciskanymi sokami warzywno-owocowymi naprawdę przynosi rezultaty nie tylko w postaci utraty zbędnych kilogramów, ale przede wszystkim jako detoks oczyszczający organizm ze szkodliwych substancji - złogów, i toksyn. Nasze soki wzbogacamy o dodatki superfoods jak grzyby reishi, algi, moringa, imbir i kurkuma

Starannie dobieramy warzywa, owoce, pędy zielone i inne dodatki gwarantując że każdy zestaw zwiera niezbędne dla poprawienia metabolizmu minerały, mikroelementy, witaminy, kwas foliowy, koenzym Q, cholinę (tabela wartości odżywczych Danielle Omar) oraz przeciwutleniacze. Tak skomponowane zestawy wzmacniają organizm, przeciwdziałają zmianom starczym, zapobiegają powstawaniu komórek rakowych oraz usprawniają trawienie, a efektem tych działań jest dobre samopoczucie. Można również stosować so-czyste shoty witaminowe jako uzupełnienie codziennej diety w niezbędne składniki odżywcze.

Warzywa i owoce, po umyciu są specjalnie wychładzane, aby w procesie wyciskania (cold press) nie traciły wartości odżywczych, następnie trafiają do wyciskarki w której wszystkie części wykonane są z innowacyjnych materiałów (ultem i tritan) pozbawionych rakotwórczych bisfenoli. Tak przygotowany sok zachowuje świeżość do 5 dni, ale w naturalnych sokach  zachodzi zjawisko sedymentacji (frakcje cięższe opadają na dno) i dodatki takie jak sprulina czy moringa nie rozpuszczają się, dlatego przed otwarciem należy parę razy wstrząsnąć pojemnikiem.

Paczka soków od domowej przetwórni

Soki oczyszczają organizm

Ciało ludzkie można porównać do niesamowitej, samooczyszczającej się maszyny. Jednak nie zawsze nasz organizm radzi sobie z wyzwaniami, jakie przed nim stawiamy. Wysoko przetworzona żywność, oraz inne ciężko strawne elementy mogą zalegać w naszym organizmie. Dieta sokowa da Twojemu układowi trawiennemu odpoczynek od codziennej, nie zawsze łatwej pracy.

Przed rozpoczęciem detoxu

Przed rozpoczęciem kuracji przygotuj swój organizm na zdrową dawkę energii, ogranicz spożywanie przetworzonej żywności, słodyczy i mięsa. Zacznij najpierw od diety pudełkowej z sokami, aby przejść do właściwego so-czystego detoksu. W czasie trwania detoxu pij codziennie 2 l płynów w postaci ciepłej herbaty zielonej lub owocowej i niegazowanej wody. Lepszą przyswajalność zapewni również trochę relaksu n.p. krótki spacer na świeżym powietrzu, czy ciepła kąpiel. Po zakończeniu polecamy stabilizującą dietę pudełkową uzupełnioną sokami.